Geomembraanid on polümeerist rullmaterjalid, mida kasutatakse geoloogiliste tõkete loomiseks, et vältida vedelike ja gaaside tungimist erinevatesse keskkondadesse. Valmistatakse suure tihedusega polüetüleenist (HDPE) ja madala tihedusega (LDPE), samuti polüvinüülkloriidist (PVC). Vastavalt struktuurile võivad geomembraanid olla ühekihilised, kahe- ja kolmekihilised, vastavalt geomembraani pinna olemusele on need siledad ja tekstuuriga. Geomembraanide rulle saab toota laiusega 12 m ja paksused on vahemikus 0,3-3 mm. Geomembraane paksusega üle 3 mm toodetakse ja tarnitakse juba lehtedena.

HDPE-st ja LDPE-st valmistatud geomembraanide eripäraks on suur venivus koormustel ja hea vastupidavus (kuni 100 aastat), mis võimaldab pikalt säilitada terviklikkust. Antud näitajate kombinatsioon võimaldab geomembraanide kasutamist peaaegu igat tüüpi ehituses. Geomembraanide peamine kasutusvaldkond on isolatsioonisüsteemide ja mitteläbilaskvate pindade loomine. Membraane kasutatakse ka teedeehituses tunnelitele ja maa-alustele parklatele veekindlate kihtide loomiseks. Üldiselt kasutatakse koos kootud geotekstiiliga, mis annab kaitse hüdroisolatsioonikihile ja loob samaaegselt drenaažikihi.

 

Bentoniitmatt ehk õhuke geosünteetiline savikangas on alternatiivne toode, kus kahe geotekstiilkanga vahele on paigutatud geomebraaniga seotud õhuke betoniitsavi kiht, mida kasutatakse peamiselt koos geomembraaniga selle all või eraldi isolatsioonikihina. Veega kokkupuutumisel seovad saviosakesed endaga veemolekule, mille toimel need paisuvad ning kleepuvad. Kasutatakse drenaažimatina vedelike ja gaaside liikumise takistamiseks, leides laialdast kasutust keskkonnaobjektide ehitamisel, kus on oluline vältida vedelike ja gaaside imbumist ümbritsevasse keskkonda.

 

Rakenduskohad:

  • Tahkete olme- ja tööstusjäätmete prügilad
  • Tunnelite ehitamisel isolatsioonina (allmaaehitus)
  • Tööstusettevõtete mudahoidlad
  • Põllumajandusettevõtete akumulaatorid
  • Poldritammid ja muud üleujutuste eest kaitsvad ehitised
  • Veekindlad tammid, veehoidlad
  • Dekoratiivsed tiigid ja basseinid
  • Tuletõrjepaagid ja mahutid joogivee jaoks

 

Teised tooted