Erosioonitõkkematid

Geosünteetika

Erosioonitõkkematerjale kasutatakse enamasti nõlvade erosioonitõkkeks teedeehituses, nõlvade ehitamisel ja veekogude kallastel. Järskudel nõlvadel takistavad erosioonivastased matid pinnase erosiooni, toestavad huumust ja taimi, kuni need on korralikult juurdunud.

Jagunevad pikema- ja lühiajaliselt lagunevateks erosioonitõkkemattideks ja püsivateks mattideks. Sünteetilised erosioonitõkkematerjalid (polüpropüleenist niidistikühendusega) on tugevad ja rebenemiskindlad geotekstiililaadsed kudumid. Biolagunevad erosioonitõkkematerjalid (džuudist niidistikuga) on naturaalsed ja keskkonnasõbralikud.

 

Püsivad matid koosnevad mittelaguneva matikarkassi ümber paigaldatud 100% sünteetilistest osistest või sünteetiliste ja looduslike materjalide segust. Antud erosioonimatid kindlustavad püsiva erosioonikaitse, soodustavad taimede kasvu alates paigaldamisest ning pakuvad püsivat tuge taimede juurestikule ja vartele. Kamaratugevdusmattide kasutamine võimaldab taimedel kasvada kohtades, kus vee või tuule mõju on nii suur, et ilma tugevdava matita ei oleks see võimalik. Tüüpilised kasutuskohad on kiirevoolulised veekanalid, kalda- ja muud alad, kus kivipuiste, liigendatud betoonplokid ja valatud betoon olid kunagi ainsad sobilikud erosioonivastased meetmed.

 

Biolagunevad kookosmatid on 100% looduslikest kookoskiududest valmistatud erosioonivastased matid, mis hoiavad ära pinnase erosiooni järskudel nõlvadel, toestavad taimi kriitilise juurdumisfaasi ajal, tagades seeläbi nõlvade tõhusa ja kestva haljastamise. Kookoskiudude loomulik lagunemisprotsess toetab taimede kasvu – matid toimivad ka väetisena. Piisav säilivusaeg tagab optimaalse aja taimede õigeks juurdumiseks. Looduslik taimestik saab efektiivselt areneda. Toode on kergelt paigaldatav, täielikult biolagunev, visuaalselt esteetiline ja täiesti ökoloogiline lahendus. Omab suuremat vastupidavust võrreldes teiste traditsiooniliste looduskiududest toodetega. Võimaldab ka aluse piisavat stabiilsust, mis tagatakse mattide mehaanilise tugevusega. Antud matte sobib kasutada näiteks teedeehituses laugete nõlvadega aladel ja vähese veevooluga kanalites. Pärast mattide lagunemist kaitseb pinnast erosiooni eest juba võrsunud taimestik.

 

Teised tooted